26 lipca 2021

Czytamy książki 2021 - VII

Zakrętu złapać nie mogę. Aktualnie przez najbliższe dwa tygodnie latam po lekarzach i badaniach, bo 12 sierpnia idę do szpitala na te moje nieszczęsne zatoki. Cieszę się i jednocześnie nerwy mnie telepią. Na wszelki wypadek wiadomości nie oglądam i radia nie słucham... wzmianki o czwartej fali wywołują we mnie panikę... Czasu mało na przyjemności, tym bardziej, że do rodziców co chwilę jeżdżę. Jak nie ogórki to soki, jak nie soki to koszenie trawy jak nie koszenie to nalewki trzeba nastawić... i tak sobie różne aktywności uprawiam ;-) Czytam do poduchy parę stron obowiązkowo. Myślę, że teraz w poczekalniach też książki będą mi towarzyszyć. Na zabawę u Lidzi kolejne tytuły posyłam :-) Przypomnienie zasad:

Przeczytam książkę:

 * Której Autor ma na imię tak samo jak ja

* Której tytuł zaczyna się na literę "Ł"

* Która ma na okładce psa

* Która w tytule ma wyraz "zawsze"

* Której imię i nazwisko autora zaczyna się na tą samą literę

* Której autor ma na imię Michał

(Może też być w brzmieniu obcojęzycznym, przykładowo Michelle)

* Która w tytule ma nazwę jakiejś miejscowości

* Której liczba stron przekracza 500

* Której tytuł jest jednowyrazowy

* Która składa się z co najmniej 2 części

* Która jest wydawnictwa Albatros

* Która miała swoja ekranizację

* Która zawiera conajmniej 2 opowiadania

* Której tytuł zawiera co najmniej 30 liter

* Która ma zimową okładkę

plus dwie dodatkowe

* Której tytuł zawiera co najmniej 20 liter

* Która w tytule ma jakąś cyfrę/liczbę

* Której liczba stron przekracza 500
* Która składa się z co najmniej 2 części
* Która jest wydawnictwa Albatros

"Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

Mogłoby się wydawać, że Elektra D'Aplièse ma wszystko, o czym można zamarzyć. Jest olśniewająco piękną top modelką. Jest sławna na całym świecie. I bajecznie bogata…

Wszystko to jednak tylko pozory, w rzeczywistości Elektra stoi na skraju załamania. Niespodziewana śmierć adopcyjnego ojca, Pa Salta, jeszcze pogarsza jej stan. By poradzić sobie ze stratą, Elektra sięga po alkohol i narkotyki. I właśnie wtedy dostaje list od nieznajomej, która twierdzi, że jest jej… babką.

W 1939 roku Cecily Huntley-Washington przybyła z Nowego Jorku do Kenii, by leczyć złamane serce. Przebywając w towarzystwie swojej babci – członkini osławionej kompanii z Wesołej Doliny – nad brzegami jeziora Naivasha, Cecily poznała Billa Forsytha, zatwardziałego kawalera i hodowcę bydła, utrzymującego bliskie relacje z dumnym plemieniem Masajów. W obliczu nadchodzącej katastrofy, gdy wiadomo, że wojna jest już nieunikniona, Cecily decyduje się przyjąć oświadczyny Billa. Przenosi się do doliny Wanjohi, a gdy Bill wyjeżdża, zostaje całkiem sama. Do czasu, gdy w lesie nieopodal farmy znajduje… porzucone niemowlę."
* Której liczba stron przekracza 500
* Która składa się z co najmniej 2 części
* Która jest wydawnictwa Albatros
"Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość."
* Której autor ma na imię Michał
* Której tytuł zawiera co najmniej 30 liter
* Której tytuł zawiera co najmniej 20 liter
"W nowej książce Michała Witkowskiego groteskowa historia kariery i upadku właściciela lombardu staje się pretekstem do opowieści o przełomie lat 80. i 90. w Polsce, o przemianach ustroju i ludzkiej mentalności. Autor przypomina raczkujący polski kapitalizm, zapiekanki sprzedawane z przyczepy, akwizycję i podsycany przez prasę mistycyzm ostatnich lat XX wieku. W oczekiwaniu na mającą uderzyć w Ziemię kometę ludzie starają się jednak jakoś ułożyć sobie życie. Gdy za sprawą wchodzących na polski rynek zachodnich korporacji interesy zaczynają upadać, bogobojny bohater, natchniony cudownym widzeniem, postanawia udać się na pielgrzymkę do Lichenia... Trafia jednak zupełnie gdzie indziej, do pałacu bogatego mafiosa, który w jego życiu zaczyna odgrywać rolę analogiczną do tej, jaką Zygmunt August odegrał w biografii Barbary Radziwiłłówny... Pokazując współistnienie starych i nowych mitów oraz wzorców zachowań (na przykład sarmatyzmu), Witkowski zdaje się przypominać, że w kulturze nie ginie nic, nawet słowiańskie, dawno zapomniane korzenie."
* Której autor ma na imię Michał
* Której tytuł jest jednowyrazowy
"Najnowsza powieść autora "Lubiewa". Szalona historia kilkorga "oryginałów", którzy przechodzą w życiu dziwne przemiany. Margot-kobieta kierowca tira nocami przebiera się za dziwkę. Niepełnosprawna Asia kupuje CB-radio, by opiekować się kierowcami i zostaje "św. Asią od Tirowców". Waldek, chłopak ze wsi, wyjeżdża do stolicy, by stać się Waldim Mandarynką, największym z rodzimych celebrytów... Rozbuchana językowo, pieprzna i groteskowa ballada o naszej rzeczywistości, od "Polski Z" po zakłamany świat showbiznesu."
* Która zawiera conajmniej 2 opowiadania
"Najgłośniejszy i najszerzej komentowany tom opowiadań ostatnich dekad. Bogactwo tematów i maestria krótkiej formy. Za zasłoną codzienności autorka dostrzega zawsze coś, co burzy porządek i wyrywa z rutyny."
Opisy pochodzą z portalu lubimyczytać.pl oraz czytam.pl.

Wiem, że mnie mało tutaj. Dziękuję, że pomimo tego jesteście i zaglądacie!
Pozdrawiam :-)

6 komentarzy:

 1. "Siedem sióstr" mnie tak jakby zaintrygowało. Przy najbliższej bytności w bibliotece poszukam tej serii. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zawsze sporo książek, super :)
  Kasiu trzymam kciuki żeby wszystko poszło po Twojej myśli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu, trzymam kciuki i mocno wierzę, że za niedługo będzie już po leczeniu Twoich zatok.
  Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na czytanie do poduszki to musiało być sporo. Ja wykorzystuję na czytanie każdą wolna chwilę, nawet jazdę w autobusie a w kolejce do lekarza to już obowiązkowo . Sagę siedem sióstr też mam w kolejce :-). Pozostałych niestety nie czytałam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki Lucindy Riley potrafią wciągnąć:) Życzę by leczenie szybko i pomyslnie się skończyło i ślę pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wynik czytelniczy jak zawsze wspaniały. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a nade wszystko - udanego leczenia. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń