01 listopada 2020

Czytamy książki 2020 - X

Czytanie idzie mi kiepsko, zresztą nie tylko czytanie. W dodatku ostatnio pracuję dzień w dzień po 11 godzin i nie wiem jak długo tak dam radę... W tym miesiącu w zabawie u Lidzi wytycznymi były literki ENJ. Streszczenia pochodzą z portalu lubimyczytać.pl 

E - Evans Mary Ann
N - Nell
J - jezioro
"Umierając w zapomanianej przez cywilizację chacie, stara pustelnica, Violet Kellty pozostawia na łasce ludzi swój największy skarb - urodzoną w tajemnicy i żyjącą w ukryciu przed światem niemal przez trzydzieści lat córkę Nell. Posługująca się niezrozumiałym językiem, o dzikich, półzwierzęcych odruchach kobieta, której świat zaczyna się i kończy w puszczy, staje się niezwykle intrygującym obiektem zainteresowań dla psychiatrów. Gdy Jerry Lovell, lekarz z pobliskiego miasteczka, postanawia jednak nie dopuścić do zamknięcia Nell w szpitalnej celi, na jego drodze stanie Paula Olsen - równie ponętna co bezwzględna wysłanniczka świata nauki..."
E - Egan Jennifer
N - Niewidzialny cyrk
J - brak
"Phoebe dręczy obsesja na punkcie starszej, charyzmatycznej siostry, tragicznie zmarłej we Włoszech w 1970 roku. Poszukując prawdy o jej życiu i śmierci, Phoebe postanawia odtworzyć jej ostatnią podróż po Europie, aż do miejsca jej śmierci. Owe poszukiwania prowadzą jednak do odkrycia prawd bardziej złożonych i niepokojących..."
E - Eddings David
N - brak
J - jeździec
"Po dziesięcioletnim wygnaniu Sparhawk, rycerz zakonu Pandionu wraca do rodzinnej Elenii. Odkrywa spisek przeciwko królowej Ehlanie, która wcześniej podtruta za pomocą magii została uwięziona w magicznym krysztale. Sparhawk wyrusza w poszukiwanie antidotum, by ocalić królową. Gra toczy się o wysoką stawkę z wielkimi przeciwnikami o potężnej mocy..."
Skromnie w tym miesiącu, ale zmęczenie bierze górę i nawet przeczytanie paru stron to wyzwanie :-) Byle być zdrowym... Czego Wam z całego serca życzę!

7 komentarzy:

 1. Ważne że czytasz. Pierwszą zapisałam, bo wydaje się ciekawa.
  Pozdrawiam Kasiu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To, że w ogóle miałaś siły na czytanie, to super wiadomość. Jeżeli książki Ci się podobały, to tym lepsza wiadomość :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu mało może aczkolwiek wg mnie wcale nie mało przy takim trybie pracy. Ale jak treściwie, ile masz literek . Gratuluję
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami nie liczy się ilość, ale jakość. A Ty wybrałaś całkiem ciekawe pozycje. A w dodatku znakomicie dopasowałaś się z literkami.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. E tam skromnie - 3 razy lepiej niż przeciętny obywatel naszego kraju. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam że przy zmęczeniu i tak masz jeszcze siłe na czytanie, super Kasiu :)

  OdpowiedzUsuń